Günün Kaçmazları

Tümü
ANNE, BEBEK ve OYUNCAK

Anne, Bebek ve Oyuncağa Dair Tüm Ürünler
Anne, bebek ve oyuncak gereçleri, birbirinden ayrılmaz gereksinimlerdir. Henüz anne olacağınız haberini aldığınız andaki hissettiklerinizi anımsayın. İnanılmaz bir heyecan hissettiniz öyle değil mi? Aynı zamanda kaygı ve bir telaş haline de büründünüz mü? Bebek doğmadan önce mutlaka çok heyecanlı ve mutlusunuz, evladınızı kucağınıza aldığınız anda tüm bu duygular daha artacaktır.
Bebek için yapılan hazırlıklar yalnızca doğumdan öncesi ile sınırlı kalmaz. Bebek güvenlik ve temel ihtiyaçları bakımından doğru ürünler seçmek için elbette bilgi sahibi olmanız gerekir. Anne için de durum farklı değildir. Hamilelik ile birlikte değişen fiziksel yapı ihtiyaçların da farklılaşmasını beraberinde getirir. Doğumdan sonra anne emzirme, kilo alma verme ve diğer hususi taleplerine göre gereksinimlerini belirleyebilir.
Bebekler için oyuncak seçimi ise çok daha detaylı bir konudur. Anne, bebek ve oyuncak listesi hazırlarken kesinlikle kişisel belirleyicileri baz almalısınız. Örneğin bebeğinizin doğum zamanı, mevsim faktörü gibi konulara göre hazırlık yapmalısınız. Süregelen dönemde ise bebeğinizin büyüme evrelerine göre akıl, dikkat ve zeka geliştirici oyuncaklar seçmelisiniz.
Anne ve Bebek için Gerekli Olan Her Şey
Anne, bebek ve oyuncak kategorisi kimi ebeveynler için sıralaması farklılık gösteren hazırlıklardan oluşur. Kim bilir belki de onun varlığını öğrendiğiniz ilk anda ilk oyuncağını almışsınızdır değil mi? Anne ve bebek ürünleri açısından en gereken malzemeleri alıp diğerlerini sonraki aşamalara mı bıraktınız yoksa? Ya da dedeler ve büyük annelerin bebek giyim alışverişlerindeki tatlı sürprizleriyle mi karşılaştınız? Kabul etmek lazım ki seçeneklerin her biri oldukça keyif vericidir.
Bebek bakım ürünleri kozmetikten giysiye, beslenmeden temizliğe, oyuncaktan güvenlik ürünlerine kadar oldukça geniş bir yelpazededir. Anne bakım ürünleri de hemen hemen aynı şekilde geniş kapsamlıdır. Giyimden sağlığa, emzirmeden emzirmeye özel beslenme takviyelerine kadar birçok gereksinim anneler için de hamilelik döneminde başlar. Yani hamilelik haberinizi aldığınız andan itibaren sevimli ve heyecanlı telaşınız başlamış olur.
Anne, bebek ve oyuncak malzemeleri her ne kadar bütçeye göre şekillense de temel ve mutlaka olması gereken gereçler değişmez. Bir bebek doğduktan sonra kıyafet, mama, bez, ıslak mendil, oyun parkı/beşik, beslenme kapları, biberon, emzik gibi kesinlikle alınması gereken malzemeler vardır. Aynı zamanda bebeğin büyümesiyle birlikte değişen ihtiyaçlar, sürekli bir alışveriş yapma halinde olmayı sonuç verir.
Anne ve Bebek Ürünleri Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar
Anne, bebek ve oyuncak alımlarınızda mutlaka dikkat edilmesi gereken iki ana unsur vardır. Bunlardan biri mutlaka kaliteli ve sağlığa uygun malzemelerin seçilmesi gerekirken diğeri ise gerekenlerin unutulmaması için ayrıntılı bir doğum ihtiyaç listesi hazırlamaktır. İlk etapta doğum çantası hazırlamak anne ve bebek için yeterli olsa da zaman içerisinde alınması gerekenler belirlenmiş olacaktır.
Sizce de bir bebek ve annenin en temel ihtiyacı sevgi mi? Ancak böylesine saf bir duyguya karşılık olarak da tamamen doğal malzemelerden üretilmiş bebek gereçleri seçmek en doğrusudur değil mi? Sevgiyle ve bebek saflığında üretilen ürünler tercih etmek sizin için ne kadar önemli? Şık, özgün, şirin ve çeşitli bebek ürünleri ile giysileri seçerken kalite sizin için kaçıncı planda?
Anne, bebek ve oyuncak çeşitleri arasında bir seçim yaparken önce ihtiyaçları ve istekleri belirleyip liste hazırlamak büyük kolaylık saplayacaktır. Listedeki malzemeleri aldıkça işaretlemeniz de elinizde olan ve alınması gereken malzemeler konusunda size ışık tutacaktır. Anne ve bebek malzemeleri alırken dikkat edilmesi gerekenler marka bilinirliği, ürün içeriği ve ihtiyaç sıralamasına göre devam eder.
Bebekler için Oyuncak Modelleri ve Çeşitleri
Söz konusu bebek alışverişi olunca çeşitlilik de bu ölçüde artıyor. Çünkü hem ekonomik anlamda herkese hitap edecek farklı ürünler hem de nitelik bakımından anne, bebek ve oyuncak grupları oldukça ayrı uçlarda buluyor. Kıyafet ve mama gibi bebekler için temel ihtiyaçlar için azami dikkat gösteren anne ve babalar, oyuncak mevzu bahis olduğunda aynı hassasiyette olmayabiliyorlar.
Bebek oyuncak modelleri ve yaşa göre sunulan seçeneklerle birlikte aslında ebeveynler için de oldukça eğlenceli ürünler. Bugüne dek hiç bebeğinize ya da bir bebeğe hediye oyuncak aldınız mı? Bir bebeğe, oyuncağı ile oynarken eşlik ettiniz mi hiç? Oyuncak çeşitlerinin hangi doğrultuda kategorize edildiğini biliyor musunuz? Hangi yaş grubuna hangi oyuncak uygundur ve oyuncakların bebekler üzerindeki etkilerini biliyor musunuz?
Bebekler için yaşlara göre oyuncaklar şöyle sıralanabilir:
Çıngırak, diş kaşıyıcı (0-2 yaş),Arabalar ve Toplar (0-3 yaş, ürünün çeşidine göre 3-6 yaş),Peluş Oyuncaklar (Oyuncağın boyutuna ve yapısına göre 0-3 yaş),Eğitici Oyuncaklar (0-1 yaş ile 2yaş ve üstü),Evcilik Oyuncakları (Her yaş grupları için farklı baremlerde)
Ahşap Oyuncaklar, Puzzle- Yapboz
Spor Oyuncaklar olmak üzere anne, bebek ve oyuncak malzemelerinin oyuncak kısmı sınıflandırılabilir. allesgo.com sitesinde tüm bu ürünleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
Hamilelik Öncesi ve Sonrası Annelere Özel Malzemeler
Dünyaya bir bebek getirmek her zaman büyüleyici bir serüvendir. Dikkat, özen ve takip etme içgüdüsü, henüz bebek doğmadan annede başlar. Anne, bebek ve oyuncak alışverişlerinde bu ihtimam ayyuka çıkmış olur. Haklı olarak her anne ve baba çocuğu için en güzeli ve en iyisini tercih etmek çaba sarf eder. Ancak genelde bebek ve bebeğin ihtiyaçları üzerine yoğunlaşıldığı için annenin gereksinimleri gözden kaçırılabilir. Hamilelikte ne tarz giysiler giyilir, hangileri rahattır biliyor musunuz? Peki ya uzak durulması gereken kıyafet çeşitleri hakkında bir fikriniz var mı?
Giysi türü, modeli ve rengi ne olursa olsun hamile giyim denince kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler seçmek elzemdir. Kan dolaşımı ve rahat hareket edebilmek için bol, pamuklu ve konforlu giysiler her zaman avantaj sağlar. Hamile pantolonu ve hamilelere özel iç çamaşırları mutlaka temin edilmesi gereken parçalardır. Giyim rahatlığına ek olarak özellikle doğumdan sonra daha da ihtiyaç olacak emzirme sütyeni, gecelik, sabahlık, hijyenik ped, göğüs pedi gibi ürünler de her annenin elinin altında olmalıdır.
Anne ile Bebek için Gereken Eşyalar Nelerdir?
Anne, bebek ve oyuncak ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra veya önce alışverişe çıkabilirsiniz. Ancak hiçbir araştırma yapmadan ve konuyla ilgili az da olsa bilgi sahibi olmadan alışverişe başlarsanız eksik veya yanlış seçimler yapmanız olasıdır. Zira en basitinden kaliteli ve kullanışlı ürünler seçmek için bile ürün incelemesi yapmak büyük fayda sağlar. Anne ve bebek ürünleri iki ayrı grupta incelenebilir. Buna göre bebek beslenme ve gereçleri başlı başına ayrı bir skaladır.
Anne, bebek ve oyuncak ürünleri dahilinde siz bebek çantanızda en çok hangilerini bulundurursunuz? Yedek bebek giysileri ve diğer gereksinimlere ek olarak çeşitli oyuncaklar ile kendinize de birtakım eşyalar koyar mısınız? Gelelim bebekler için ve bebeklerin temel ihtiyaçlarına:
Bebek Bakım ve Kozmetik Ürünleri, Oto Koltuğu ve Ana Kucağı, Bebek, Emzirme Ürünleri, Bebek Bezi ve Mendilleri, Bebek Arabası, Oyun Parkı ve Yürüteç, Kitap ve Dergi, Bebek Giyim, Bebek Yatağı ve Bebek Odası gibi tüm eşyaları allesgo.com adresinden bol çeşit arasından zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Anne, bebek ve oyuncak arayışlarınıza dair istediğiniz her şeyi bulup güvenle satın alabilirsiniz.