DİYET MARKET Diyet Market Glütensiz Fındık Unu 250 gr

DİYET MARKET Diyet Market Glütensiz Fındık Unu 250 gr

0.0
Stok (19970)
24 Saatte Kargoda
Hızlı Gönderi

DİYET MARKET Diyet Market Glütensiz Fındık Unu 250 gr

DİYET MARKET Diyet Market Glütensiz Fındık Unu 250 gr

0.0
Hızlı Gönderi
24 Saatte Kargoda
Listeme Ekle
Stok (19970)
%100
Diyet Market
Mağaza Detay
Fındık Unu Nedir?
Fındık unu,  %100 yeni hasat fındıkların kabuklarının temizlenerek, kavrulması ve öğütülmesiyle elde edilir. Fındık unu içerdiği yüksek protein, lif ve vitaminler açısından mutfakta vazgeçilmez olan sağlıklı unlardandır.

Fındık Ununun Faydaları Nelerdir?
Diyet Market üzerinden satılan glütensiz fındık unu, sadece tatlı değil, tuzlu tariflerin de yapılmasında kullanılabilmektedir. Kek, kurabiye, krep, çorba ve hatta ekmek yapımlarında da kullanılabilen fındık tozunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Kan kolesterolünün kontrol altına alınmasına yardımcı olmaktadır.
Aynı zamanda kan kolesterolü içerisinde iltihapların temizlenmesini sağlar.
Tok tutucu ve doyurucu bir özelliği bulunmaktadır.
Sindirim sistemi sorunlarını ortadan kaldırır. Bu da kabızlık vb. sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.
İçerisinde barındırdığı B vitamini sayesinde, kas kramplar, ağrı ve yorgunluk durumlarının ortadan kalkmasını sağlamaktadır.
Aynı zamanda vücut yapısının içerisinde bulunan iltihapların iyileştirilmesinde de büyük rol oynamaktadır.
Glütensiz fındık unu hem tatlı hem de tuzlu tarifler yapmak için kullanılan çok özel bir besindir. Fındığın çiğ halinden üretilen fındık unu; koruyucu içermeyen, vegan ve katkısız bir besin kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fındık unu proteinler, potasyum, fosfor, demir, magnezyum ve A, E, B1, B2 ve C vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Yüksek tansiyon ve anemiye karşı daha iyi bellek performansı için çok uygundur. B6 vitamini, fosfor, potasyum, çinko içerir ve oleik asit gibi iyi miktarda omega-6 ve omega-9 yağ asitleri içeren mono ve çoklu doymamış yağların kaynağıdır. Kan kolesterolünü ve iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur. Kalp dostudur ve kanserle mücadelede çok etkili bir besindir.

Fındık Unuyla Neler Yapılır?
Fındık ununun kullanım alanı da en az beyaz un kadar geniştir. Genellikle beyaz unun kullanıldığı her alanda kullanılabilen fındık unun kullanım alanları arasında kurabiye ve çeşitli tatlı tarifleri bulunuyor.

Fındık unundan kurabiye, muffin, kek, pasta ve hatta ekmek de yapmak mümkün.

Glütensiz Fındık Unu Nasıl Tüketilir?
Glüten içermeyen yapısıyla son yıllarda oldukça popüler olan fındık unu, glütensiz beslenen veya beslenmesinde karbonhidrat miktarını azaltmak isteyenler için tercih sebebidir.

Kavrulmuş veya beyazlatılmış iç fındıklardan öğütülen ya da yontulmak suretiyle elde edilmiş bu ürünü; kek, krep, düşük karbonhidratlı ekmekler, kurabiyeler ve çeşitli sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamak için kullanabilirsiniz.

Fındık Tozu İle Ne Yapılır?
Fındık tozu halinde de kullanabileceğiniz fındık ununu, karbonhidratı hayatınızdan çıkarmak istediğinizde tercih edebilirsiniz. Tok tutan ve doyurucu besin değerleri sayesinde, sağlıklı lezzetler hazırlayarak, farklı tatlar deneyebilirsiniz. Toz fındık olarak Diyet Market'te sizler için sunulan fındık unu içerisinde demir, magnezyum, vitamin, protein ve çeşitli vitaminleri içerisinde barındırıyor.

Öne Çıkan Ürünler

Sizin için Seçtiklerimiz

Benzer Ürünler