DİYET MARKET GLUTENSİZ MAŞ FASULYESİ 250gr & BELUGA MERCİMEK 250gr & SİYAH NOHUT 250gr (Avantaj Paket)
+ ürün var

DİYET MARKET GLUTENSİZ MAŞ FASULYESİ 250gr & BELUGA MERCİMEK 250gr & SİYAH NOHUT 250gr (Avantaj Paket)

DİYET MARKET GLUTENSİZ MAŞ FASULYESİ 250gr & BELUGA MERCİMEK 250gr & SİYAH NOHUT 250gr (Avantaj Paket)

0.0
% 6
180.00 TL

169.90 TL

Satıcı: Diyet Market
Stok (19997)
24 Saatte Kargoda
Hızlı Gönderi

DİYET MARKET GLUTENSİZ MAŞ FASULYESİ 250gr & BELUGA MERCİMEK 250gr & SİYAH NOHUT 250gr (Avantaj Paket)

DİYET MARKET GLUTENSİZ MAŞ FASULYESİ 250gr & BELUGA MERCİMEK 250gr & SİYAH NOHUT 250gr (Avantaj Paket)

0.0
% 6
180.00 TL

169.90 TL

Satıcı: Diyet Market
Hızlı Gönderi
24 Saatte Kargoda
Listeme Ekle
Stok (19997)
%100
Diyet Market
Mağaza Detay
Diyet Market Glutensiz Maş Fasulyesi 250gr
Doğu Asya ve Hint mutfaklarının geleneksel besinleri arasında yer alan maş fasulyesinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilen yiyeceğin lezzeti hafif, besleyiciliği ise oldukça yüksektir.
Yemeklerde ve salatalarda kullanılabilen Diyet Market Maş Fasulyesi özellikle diyet yapanlar tarafından düşük şeker ve kalori içermesi sebebiyle de tercih edilir. Tokluk hissi veren maş fasulyesi potasyum açısından çok zengindir. Diyet Market Maş Fasulyesi kolayca haşlanır ve kolayca pişer.
Potasyum,fosfor,kalsiyum,magnezyum,demir,çinko ve selenyum içeren bu ürün Diyet Market tarafından superfood olarak tanımlanmıştır.
Diyet Market superfood tanımlaması ne anlama gelir?
Katkı, aroma vb. dahil hiçbir ilave bileşen içermeyen, doğal ve beslenme yönünden en az 3 özelliğe sahip (protein, lif, vitamin ve mineral kapsamında) ürünler superfood olarak işaretlenmiştir.
Diyet Market Maş Fasulyesi Kullanım Önerileri
Pişirmeden önce yaklaşık 6-8 saat suda bekletilip, daha sonra pişirilir.

DİYET MARKET Beluga Mercimeği 250gr
Beluga mercimekleri, isimlerini Beluga havyarına benzeyen küçük taneli formundan alır, siyah bir mercimek türüdür. Kanada ve Amerika'nın kuzey ovalarının serin ve kuru iklimlerinde yetişirler. Kırmızı, sarı ve yeşil mercimeklerden daha fazla protein oranına sahiptirler. Mercimeklerin havyarı olarak nitelendirilen Royal Beluga Mercimeği son derece lezzetlidir ve geleneksel mercimeklerden daha kolay sindirilmektedirler. Beluga mercimekleri hızlı pişme yapısı sayesinde, doğal olarak aromatiktir ve ıslanmaya ihtiyaç duymaz. Çorbalarda, salatalarda veya lezzetli bir garnitür olarak, sadece biraz sızma zeytinyağı ve biraz tuzla bile mükemmeldir. Diyet Market Beluga Mercimeği, diyet lifi ve folat bakımından zengindir. Diğer mercimeklerin aksine, Diyet Market Beluga Mercimeği gibi siyah mercimekler antosiyaninlere sahiptirler. Yaban mersini ve böğürtlen gibi koyu meyvelerde bulunan aynı güçlü antioksidan çeşididir. Bu antioksidanlar, bakterilerin insan hücrelere zarar vermesini önlemede harikadır. Lif ve proteini yüksek olması sebebiyle uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir bu nedenle diyet beslenmeye uygundur. Magnezyum ve fosfor bakımından zengindir.

Diyet Market Glutensiz Siyah Nohut 250gr
Siyah Nohut, daha küçük olma eğiliminde olmaları ve koyu kahverengiden siyaha kadar değişen renklerde olması dışında geleneksel sarı nohutlara benzer. Ayrıca desi nohut, desi chana, kala chana, ceci neri, Bengal gram, kabuli, kala chana veya safaid fasulyesi olarak da adlandırılır.
Çeşitli uygulamalarda iyi tutan ceviz aromasına ve sıkı bir dokuya sahip olduğu söylenmektedir. Nohutlara göre tadı biraz daha çatlak olmasının yanı sıra, onları diğerlerinden ayıran şey renkleri. Aynı şekilde pişirilip kullanılabilirler ve benzersiz, çarpıcı bir humus haline getirilebilirler.

Siyah nohutlar temelde Fabaceae familyasına ait baklagillerdir. Bitkilerin boyları kısadır ve genel olarak tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişir. Tohumlar mükemmel protein kaynaklarıdır. Son derece çok yönlü bir baklagil olarak, falafel, humus ve köriler gibi çeşitli Orta Doğu ve Hint yemeklerinde, salatalar, çorbalar ve güveçlerde ve hatta hızlı atıştırmalık olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Siyah nohut, tadı ve tereyağlı yapısı gibi lezzetli yemişlerinin yanı sıra sağlık açısından son derece faydalıdır.

Diyet Market Glutensiz Siyah Nohut
Siyah nohut, hem özelliği hem de tadı açısından çok özel bir baklagildir. Sert, düzensiz bir kabuğa sahip mısır çekirdeği şeklindeki geleneksel nohutlardan daha küçüktürler. Ağustos ayında hasat edilir ve hasat edildikten sonra kara nohutlar yıl boyunca tüketilebilmesi için kurutulur, piştikten sonra rengini korur, kremsi bir dokuya ve cevizli bir tada sahiptir. Körilerde, salatalarda, falafel ve humus yapımında normal nohut yerine kullanılırlar.

Kullanımı ve özellikleri klasik nohutlarla aynıdır, ancak farklı renkler daha güzel ve renkli yemekler yaratmanıza olanak tanır. Kara nohutun besin özellikleri beyaz nohutla benzerdir ancak daha aromatik, kremsi, narin ve lezzetlidir. Demir ve lif bakımından zengindir (sıradan nohutun üç katı). Kara nohut, potasyum, kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi mükemmel bir mineral kaynağıdır.

B, C, K vitaminleri ve son olarak E vitamini bakımından da zengindirler. Siyah nohutlar, tıpkı sıradan nohutlar gibi mükemmel bir protein kaynağıdır ve lif içeriği sayesinde yüksek doyurucu güce sahiptirler. Düşük kalorili diyetler uygulayan insanlar için oldukça ideal bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır ve oldukça lezzetlidir. Gluten içermeyen kara nohut, tamamen doğal olmakla birlikte ve herhangi bir katkı maddesi barındırmaz.

Öne Çıkan Ürünler

Sizin için Seçtiklerimiz

Benzer Ürünler