DİYET MARKET Glutensiz Siyah Nohut 250gr

DİYET MARKET Glutensiz Siyah Nohut 250gr

0.0
Stok (20000)
24 Saatte Kargoda
Hızlı Gönderi

DİYET MARKET Glutensiz Siyah Nohut 250gr

DİYET MARKET Glutensiz Siyah Nohut 250gr

0.0
Hızlı Gönderi
24 Saatte Kargoda
Listeme Ekle
Stok (20000)
%100
Diyet Market
Mağaza Detay
Diyet Market Glutensiz Siyah Nohut
Siyah Nohut, daha küçük olma eğiliminde olmaları ve koyu kahverengiden siyaha kadar değişen renklerde olması dışında geleneksel sarı nohutlara benzer. Ayrıca desi nohut, desi chana, kala chana, ceci neri, Bengal gram, kabuli, kala chana veya safaid fasulyesi olarak da adlandırılır.
Çeşitli uygulamalarda iyi tutan ceviz aromasına ve sıkı bir dokuya sahip olduğu söylenmektedir. Nohutlara göre tadı biraz daha çatlak olmasının yanı sıra, onları diğerlerinden ayıran şey renkleri. Aynı şekilde pişirilip kullanılabilirler ve benzersiz, çarpıcı bir humus haline getirilebilirler.

Siyah nohutlar temelde Fabaceae familyasına ait baklagillerdir. Bitkilerin boyları kısadır ve genel olarak tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişir. Tohumlar mükemmel protein kaynaklarıdır. Son derece çok yönlü bir baklagil olarak, falafel, humus ve köriler gibi çeşitli Orta Doğu ve Hint yemeklerinde, salatalar, çorbalar ve güveçlerde ve hatta hızlı atıştırmalık olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Siyah nohut, tadı ve tereyağlı yapısı gibi lezzetli yemişlerinin yanı sıra sağlık açısından son derece faydalıdır.

Diyet Market Glutensiz Siyah Nohut
Siyah nohut, hem özelliği hem de tadı açısından çok özel bir baklagildir. Sert, düzensiz bir kabuğa sahip mısır çekirdeği şeklindeki geleneksel nohutlardan daha küçüktürler. Ağustos ayında hasat edilir ve hasat edildikten sonra kara nohutlar yıl boyunca tüketilebilmesi için kurutulur, piştikten sonra rengini korur, kremsi bir dokuya ve cevizli bir tada sahiptir. Körilerde, salatalarda, falafel ve humus yapımında normal nohut yerine kullanılırlar.

Kullanımı ve özellikleri klasik nohutlarla aynıdır, ancak farklı renkler daha güzel ve renkli yemekler yaratmanıza olanak tanır. Kara nohutun besin özellikleri beyaz nohutla benzerdir ancak daha aromatik, kremsi, narin ve lezzetlidir. Demir ve lif bakımından zengindir (sıradan nohutun üç katı). Kara nohut, potasyum, kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi mükemmel bir mineral kaynağıdır.

B, C, K vitaminleri ve son olarak E vitamini bakımından da zengindirler. Siyah nohutlar, tıpkı sıradan nohutlar gibi mükemmel bir protein kaynağıdır ve lif içeriği sayesinde yüksek doyurucu güce sahiptirler. Düşük kalorili diyetler uygulayan insanlar için oldukça ideal bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır ve oldukça lezzetlidir. Gluten içermeyen kara nohut, tamamen doğal olmakla birlikte ve herhangi bir katkı maddesi barındırmaz.

Öne Çıkan Ürünler

Sizin için Seçtiklerimiz

Benzer Ürünler